Kasmet Lietuvoje apie 18 tūkstančių žmonių sužino, kad serga onkologine liga. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, jog 2040 metais onkologinės ligos bus dažniausia mirties priežastis. Nors gydymo metodai tobulėja ir vis daugiau žmonių pasveiksta, deja, ne visi šia liga sergantys Lietuvoje gauna valstybės kompensuojamą, jiems reikalingą, bei galintį išgelbėti gyvybę ir sveikatą gydymą.
Remiantis oficialia statistika, galima daryti išvadą, jog Lietuva nėra labai linkusi pasirūpinti sergančiais asmenimis palyginus su kitomis ES šalimis. Vienam žmogui vidutiniškai vėžio gydymui Europos Sąjungos šalyse yra skiriama 102 eurai, Vokietijoje – 165 eurai, o Lietuvoje tik 32 eurai.
Visi ES pacientai turėtų turėti vienodas galimybes pasinaudoti šiuolaikine medicina – galimybė gauti būtinų vaistų yra teisės į aukščiausio įmanomo lygio sveikatos apsaugą ir ES įsipareigojimo laikytis gerovės principo (ES sutarties 3 straipsnis) dalis. Deja, Lietuva nesugeba kompensuoti visų gydymo išlaidų, arba dažnai kompensuoja tik tai, kuo pasaulyje nebegydoma dešimt – penkiolika metų. Gerų, modernių vaistų apmokėti valdininkai nenori.
Todėl pacientai dažnai patys bando įsigyti jiems būtiną vaistą arba, jei neišgali, yra paliekami likimo valiai.
Vėžio gydymo paramos fondas – tai nepriklausomas, skaidrus, onkologiniams pacientams reikalingų, bet valstybės nekompensuojamų, vaistų ir kitų gydymo priemonių labdaros ir paramos fondas.